ŞEKİLLER

Okul öncesinde ilk hangi şekiller öğretilir?

Okul öncesi dönemde çocuklar, çember, üçgen, kare ve dikdörtgen gibi basit şekilleri öğrenebilirler.

Çocuklara üçgen nasıl anlatılır?

Çocuğunuza bu şekli öğretmek için, öncelikle büyük bir kartona üçgen şekli çizip, çocuğunuzun sevdiği renge boyayarak başlayabilirsiniz….DİL GELİŞİMİ İLE İLGİLİ ETKİNLİKLER

  1. Üçgen‘ kelimesini cümle içinde kullanın. …
  2. Resimli hikayeler okuyun ve gözünüze çarpan üçgen nesneleri çocuğunuzla paylaşın.

Okul öncesi dikdörtgen nasıl anlatılır?

Çocuğunuza bu şekli tanıtmak için, öncelikle büyük bir kartona dikdörtgen şekli çizip, çocuğunuzun sevdiği renge boyayabilirsiniz.. Dikdörtgenin nasıl bir şekil olduğu ve etrafında nelerin dikdörtgene benzediği hakkında konuşabilirsiniz. ‘Dikdörtgen‘ kelimesini cümle içinde kullanın.

Van Hiele geometrik düşünme düzeyleri nedir?

Van Hiele (1986) çocukta geometrik düşüncenin gelişiminin beş evreden geçtiğini belirtmektedir. Bunlar; görsel düzey, analitik düzey, informal tümdengelim (yaşantıya bağlı çıkarım), formal tümdengelim (çıkarım) ve en ileri düzeydir.

Kenarlarına göre üçgen çeşitleri nelerdir?

Kenar uzunluklarına göre üçgenler üçe ayrılır.

  • Eşkenar üçgenler,
  • İkizkenar üçgenler ve.
  • Çeşitkenar üçgenler.

Dikdörtgen çocuklara nasıl anlatılır?

Çocuğunuza bu şekli tanıtmak için, öncelikle büyük bir kartona dikdörtgen şekli çizip, çocuğunuzun sevdiği renge boyayabilirsiniz.. Dikdörtgenin nasıl bir şekil olduğu ve etrafında nelerin dikdörtgene benzediği hakkında konuşabilirsiniz. ‘Dikdörtgen‘ kelimesini cümle içinde kullanın.

Görsel düzey nedir?

1.düzey : görselleştirme / görsel düzey / visualization (1 ? 3 ) öğrenci şeklin görüntüsü ile ilgilenir ve bunu bir bütün olarak algılar. geometrik özellikleri fark etmez. şekilleri görünüşü ile belirtir, isimlendirir, karşılaştırır. ilerleyen vakitlerde şekiller hakkındaki yargıları da değişir.

 

 

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir